Nowy druk cyfrowy

Parametry obrazu, który możemy uzyskiwać drogą wydruku elektronicznego, są naprawdę bardzo wysokie. Z roku na rok poprawia się jakość uzyskiwanych obrazów, głównie dzięki coraz lepszej technologii samego wydruku oraz wykorzystanie coraz doskonalszych materiałów w procesie drukowania. Warto jest docenić metodę, która jest coraz popularniejsza, a mianowicie- drukowanie na płótnie, które umożliwia "drukowanie obrazów". Zwykle wydruki wielkoformatowe kojarzymy z drukiem na folii lub specjalnym papierze- w tym przypadku całość procesu odbywa się na płótnie, co doskonale imituje obraz.

Wysoka jakość odwzorowania
Trzeba na pewno zwrócić uwagę na bardzo wysoką jakość odwzorowania, którą cechuje się wydruk na płótnie. Z reguły sprzęt jest już tak zaawansowany, iż uchwycenie pojedynczych pikseli w obrazie bywa bardzo trudne- barwniki, które świetnie łączą się z płótnem oraz odpowiednia fenestracja płótna sprawia, że obraz jest jednolity i cechuje się bardzo wysoką rozdzielczością- nawet przy oglądaniu z bliska. Miło jest patrzeć, że procesy, które wyróżniają drukowanie na płótnie są tak zaawansowane. W ten sposób możemy zamówić sobie wykonanie każdej grafiki na płótnie, za naprawdę nieduże pieniądze.

Specyfika prac
Wykonanie takiego wydruku nie zajmuje dużo czasu i nie jest wiele bardziej skomplikowane od standardowego druku wielkoformatowego. An pewno warto jest zwrócić przede wszystkim uwagę na materiały, które są stosowane. Współczesne plotery wymagają użycia naprawdę doskonałych surowców, aby móc wykorzystać w stu procentach możliwości sprzętu. Maszyny świetnie sobie radzą z mieszaniem barw i dostosowywaniem ich w odpowiedni sposób do płótna, aby wszystko przypominało maksymalnie komputerowy pierwowzór.


 

 Adam Marek

Specjalista ds. marketingu internetowego