Wyjątkowy charakter wydruku!

Jakość uzyskiwanych współcześnie obrazów różnymi metodami jest naprawdę bardzo wysoka. Miło jest obserwować to, jak przybywa wyjątkowo wyglądających obrazów oraz innych dzieł, które powstały drogą metod takich jak drukowanie na płótnie. Tworzenie obrazów z zastosowaniem tego typu metod jest bardzo skuteczne i cechuje się świetną, trudną wcześniej do uzyskania jakością odwzorowania. Żeby się o tym przekonać, należy w pierwszej kolejności porównać jakość wydruku na płótnie z wykonanym przez malarza obrazem reprodukcyjnym.

Widoczne różnice
Metody takie jak drukowanie na płótnie cechuje przede wszystkim wysoka jakość wykonania obrazu. Obraz, który został stworzony tą metodą ma przede wszystkim wysoką rozdzielczość- ilość zawartych szczegółów jest naprawdę duża i często "widocznym" ograniczeniem rozdzielczości mogą być parametry płótna, które cechuje się też pewną fenestracją. Nie mniej jednak jakość tak uzyskanego obrazu jest naprawdę znacząca. Podobnie się to ma do parametrów kolorów, które można uzyskać tą drogą. Barwy, które posiadają tak tworzone obrazy, naprawdę są wyjątkowe- są one głębokie oraz odpowiednio stonowane- idealnie odwzorowują wirtualny, zaprogramowany zestaw barw w pierwowzorze.

Materiały w całości procesu
Nie można w toku produkcji takich obrazu zignorować bardzo istotnego elementu, którym są materiały. Wykorzystane materiały naprawdę mają znaczenie, gdyż pozwalają w pełni wykorzystać możliwości sprzętu, jakim dysponujemy i zagwarantować odpowiednie odwzorowanie obrazu. Rodzaj barwnika ma wpływ nie tylko na uzyskany kolor, ale też na rozdzielczość, ponieważ ważne jest zachowanie poszczególnych drobin barwnika w kontekście całości obrazu, który jest tworzony. Bardzo ważne jest też płótno.

 

 



Adam Nowicki

Programista, deweloper.